O serwisie

Vinu poświęcone jest muzyce i kulturze winylowej. Odwiedzając naszą stronę wchodzisz w artystyczną przestrzeń, którą jesteśmy zauroczeni od lat.

Fascynująca przygoda

Jest takie uczucie, które każdy miłośnik winyli zna doskonale i ceni szczególnie. Moment, kiedy odnajdujesz w stercie płyt tę, którą od dawna poszukiwałeś. Chwila, gdy listonosz bądź kurier puka do Twoich drzwi, a Ty bierzesz do rąk długo oczekiwany album. Dotykasz historii, której stajesz się częścią. Kontemplujesz okładkę, wyciągasz płytę, kładziesz na talerz gramofonu i zaczyna otaczać Cię muzyka. Sztuka, pasja, piękno i Ty scalacie się w jedno.

Dla każdego miłośnika płyty analogowej, także dla nas, winyl jest czymś więcej niż tylko nośnikiem sztuki. Z winylem wiąże się cała kultura obcowania z muzyką. Winyl sprawia, że stajemy z muzyką twarzą w twarz. To misterium, w którym uczestniczymy całym sobą i wszystkimi zmysłami jednocześnie. Rozkoszujemy się muzyką, zachwycamy się okładką i labelem, upajamy się zapachem, odkrywamy jego historię poprzez dotyk. Winyl otacza nas ze wszystkich stron i wypełnia całą przestrzeń wokół. Słuchanie winyla daje nam poczucie uczestniczenia w wielkim wydarzeniu, a każde odtworzenie winyla to nowa, fascynująca przygoda.

Aby takich przygód było jak najwięcej, z zapałem i zuchwałością podjęliśmy wyzwanie stworzenia najlepszego miejsca dla wszystkich pasjonatów winyli. Vinu powstało dla tych wszystkich, którzy nie wyobrażają sobie życia bez muzyki zapisanej na czarnym krążku i daje im mnóstwo niedostępnych wcześniej możliwości.

Pasja to żywioł

Vinu zrodziło się z pasji i tę pasję wspiera. Wierzymy, że aby każda pasja, mogła rozkwitnąć w całej okazałości, trzeba zapewnić jej odpowiednie warunki. Podziwiamy ludzi, którzy żyją z pasją, podążają za swoimi marzeniami, sięgają poza horyzont i stanowią inspirację dla innych. Życie pozbawione pasji to jedno z największych nieszczęść jakie mogą spotkać człowieka. To pustka, której nic nie jest w stanie wypełnić. Nie mieć pasji, to znaczy żyć jednowymiarowo, bezbarwnie i bez emocji.

Pasja to niekończąca się wędrówka za głosem serca. Wieczne nienasycenie. Ciągłe poszukiwanie siebie. Niezależność w myśleniu i poruszaniu się. Pasja to kolor, przyjaźń i wolność. Żywioł, w którym kipią adrenalina i radość. W pasji odbija się piękno. Z pasji rodzi się człowiek.

Odwieczna potrzeba

Winyl „umarł” w odległych analogowych czasach, by odrodzić się już w zupełnie nowej, cyfrowej i internetowej rzeczywistości. Nowa epoka sprawiła, że percepcja świata przez człowieka została w dużym stopniu przesłonięta przez elektroniczne narzędzia, przez które człowiek znacząco oddalił się od bezpośredniego kontaktu z innymi ludźmi oraz ze sztuką, szczególnie z muzyką.

Ludzie nie zatracili jednak odwiecznej potrzeby bezpośredniego obcowania ze światem i wielu z nas pragnie, na przekór trendom, odzyskać dla siebie jak najwięcej tych namacalnych aspektów życia.Tym co ich napędza, jest pasja do muzyki i analogowego stylu życia. By ją wspierać, oddajemy w ręce kolekcjonerów winyli Vinu.

Teraz możesz jeszcze lepiej rozwijać swoją winylową pasję…

Materiały do pobrania

Vinu logo

 

Logotyp na czarnym tle (png, pdf)
Wersja podstawowa, zalecana
Pobierz

 

 Vinu logo

Logotyp na białym tle (png, pdf)
Pobierz

 

 

Dozwolone jest:

  • używanie powyższych materiałów w odniesieniu do Vinu,
  • używanie powyższych materiałów w artykułach lub materiałach drukowanych,
  • używanie powyższych materiałów w celu promocji sklepu.

Niedozwolone jest:

  • manipulowanie kolorami logotypu,
  • umieszczanie logotypu na innym tle niż czarne lub białe,
  • zmienianie proporcji logotypu,
  • zmienianie orientacji logotypu.

Nazwa

Poprawny zapis nazwy marki: Vinu

Paleta barw

Vinu kolory