Muzyka

Paulina Lenda & Kruki i Cinemon pod patronatem Psychosondy

Oprócz recenzowania ciekawych wydawnictw winylowych, z dumą patronujemy płytom, które naszym zdaniem wyróżniają się na polskim rynku muzycznym. Po płycie PM2 Collective logo Psychosondy znajdziecie na okładkach Pauliny Lendy & Kruki oraz Cinemon.

Paulina Lenda & Kruki – „Intro” oraz Cinemon – „Masters of Second-guessing” – to dwie nowości wydawnictwa Winylowo Records, jakie wyszły całkiem niedawno na CD, a już w przyszłym roku ukażą się na LP. W związku z tym, że Psychosonda obie płyty objęła patronatem prasowym, możecie spodziewać się u nas winylowych recenzji.

WYJĄTKOWO DOBRE BRZMIENIA 

Paulina Lenda, wokalistka obdarzona silnym głosem, o wyjątkowo głębokiej barwie wraz z grupą przyjaciół założyła zespół Paulina Lenda & Kruki. Ich muzyka, którą publicznie prezentują od 2015 roku, spotyka się z bardzo dobrym odbiorem. Potwierdzają to liczne nagrody jak chociażby: I miejsce podczas III Międzynarodowego Festiwalu „Blues na Siewierskim Zamku”, I miejsce na przeglądzie „SLOT Scena Konkursowa” podczas 1. dnia Slot Art Festival 2016 czy czy II miejsce w II edycji konkursu „Discovered by Good Time Radio” (w kategorii rock/blues).

Niektórzy z was mogą kojarzyć ich z 11 edycji programu muzycznego „Must Be The Music”. Muzykę Lendy & Co. można określić jako rockowo-grungowe brzmienie z elementami bluesa i psychodelii.

Paulina Lenda i Kruki - Intro

Paulina Lenda & Kruki – „Intro” (2016)

Krakowski zespół Cinemon już od kilku lat koncertuje nie tylko na polskich, ale i zagranicznych scenach muzycznych. W swoim dorobku posiadają już kilka wydawnictw: „Cinemon LP” (2008), „Three Days EP” (2011), „Perfect Ocean” (2013), a ukazujący się niedawno album „Masters of Secound-guessing” to ich czwarte dziecko – nieco krzykliwe i hałaśliwe – nagrane spontanicznie na „setkę”.

Cinemon sami swoją muzykę określają jako raw pop, co tak właściwie jest kolejnym wcieleniem rock’n’rollowego brzmienia. Obracają się także w stylistyce takich gatunków jak: vintage rock, grunge czy blues.
zrzut-ekranu-2016-10-17-o-17-55-50

Cinemon – „Masters of Second-guessing” (2016)

Płyty do kupienia w sklepie Tomka Olszewskiego Winylowo.